На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Актуальная статья

Уряд шукає механізми, щоб усунути цінові перекосина ринку продовольства

Кабмін поки що не вводитиме квоти на експорт зерна, повідомив віце-прем'єр-міністр Віктор Слаута після Координаційної ради з питань аграрної політики при Кабміні.

Доживемо до 15 вересня (саме до цієї дати зернотрейдери просили відтермінувати квотування, яке Кабмін планував увести з 1 вересня у розмірі 2,5 млн т - Авт. ), якщо нічого не станеться, хай ринок вільно працює, - зазначив Віктор Слаута. Водночас він уточнив, що уряд може повернутись до цього питання у разі підвищення цін на світових ринках та спекуляцій на внутрішньому ринку. Коментуючи заяви зернотрейдерів про затримки суден із зерном у портах, віце-прем`єр зауважив "ніхто нікого не затримує". Крім того, він повідомив, що Аграрний фонд (АФ) через високі ціни на зерно призупинив його закупівлю. У перспективі АФ має працювати за форвардними та ф'ючерсними контрактами, а також здійснювати заставні закупівлі, що дадуть змогу залучити кошти для посівної, наголосив він.

За словами віце-прем`єр-міністра, уряд планує ввести гречку до переліку об'єктів державного цінового регулювання, оскільки за два останні роки через низьку рентабельність обсяг її посівів скоротився майже вдвічі - до 215 тис. га. І хоча цьогорічний урожай очікується на рівні 180 - 200 тис. тонн (це 90-100 тис. т гречаної крупи), що повністю відповідає потребам внутрішнього ринку, ціна на гречку поповзла угору.

- Спочатку було п'ять гривень, потім - дев'ять, а тепер дійшло і до чотирнадцяти гривень, - сказав Віктор Слаута. - Я думаю, що це ніщо інше як ринковий зговір. Тому це питання має розглядатись Антимонопольним комітетом і Державною інспекцією з контролю за цінами.

Аби вирівняти такі цінові перекоси, треба розширити площі під гречихою до

400 тис. га. А тому Аграрний фонд пропонуватиме аграріям форвардні контракти перед посівом цієї соціальної культури. За даними віце-прем`єр-міністра, під урожай-2011 в Україні планується засіяти озимими 10 млн га. З них 6 млн га - зерновими і 2 млн - ріпаком.

Серед інших пропозицій, які прозвучали під час координаційної ради, - введення грошових субсидій малозабезпеченим для придбання соціальних сортів хліба в 2011 році. На думку В. Слаути, цей механізм може бути значно ефективнішим, ніж дотації виробникам хліба і аграріям.

Хлібопеки орієнтуватимуться на виробництво хліба масових сортів. На цьому наголосив генеральний директор Агрофонду Олександр Маренець. За його словами, Аграрний фонд уже закупив 135 тис. тонн зерна нового врожаю. Йдеться про продовольче зерно, пшеницю другого й третього класів, яка передусім використовуватиметься для переробки та забезпечення борошном за фіксованими цінами хлібопеків.

Він також зазначив, що ціни, за якими АФ пропонує товаровиробникам збіжжя, - ринкові. "При визначенні мінімальних цін ми підходили з ринкових позицій, - сказав О. Маренець. - Я не буду казати, що в кожного господарства своя собівартість пшениці, але, як на мене, вона має бути не вище 700 грн за тонну, а то й нижче. Тому, якщо сьогодні ціна Агрофонду, наприклад, пшениці третього класу приблизно 1,5 тис. грн, то я вважаю, що для 100% рентабельності цього достатньо", - підкреслив керівник Аграрного фонду.

Учасники засідання розглянули також законодавчі новації у сфері АПК. Зокрема, зміни та доповнення до Закону "Про основні засади державної аграрної політики до 2015 року" та Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, пропозиції до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", проектів Податкового кодексу України та Державного бюджету України на 2011 рік.

- Напрацьована законодавча база спрямована на підтримку вітчизняних товаровиробників усіх форм власності, - наголосив віце-прем'єр-міністр. Вона дасть змогу нарощувати виробництво конкурентоспроможної агропродукції, зокрема, шляхом розвитку високопродуктивного рослинництва та тваринництва; сільгоспкооперації; системи страхування; вітчизняного сільгоспмашинобудування; впровадження енергозберігаючих технологій і грунтозахисних систем; реформування системи державного управління в галузі АПК; гарантування прав власності на землю та її використання.


30.08.2010 Обсудить статью









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.