На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


На Волині планують відкрити більше 50 сімейних молочних ферм

25 лютого в облдержадміністрації відбувся круглий стіл з представниками ТОВ «Укрмілкінвест» під час якого обговорили створення молочного кластеру у Волинській області на базі сімейних молочних ферм (СМФ).
Відкриваючи захід, радниця голови облдержадміністрації Тетяна Щербак наголосила, що Волинь – аграрна область. Відтак, представники виконавчої влади будуть всіляко сприяти розвитку галузі сільського господарства. Посадовиця зауважила, що необхідно виробляти готовий продукт із доданою вартістю, а не лише сировину. Адже, природні ресурси нашої держави дозволяють годувати не тільки українців, а й експортувати продукти харчування. Також вона подякувала за роботу щодо впровадження проєкту із будівництва сімейних молочних ферм в області, адже це надасть додаткові ресурси до розвитку аграрної галузі.
Команду проєкту «Сімейні молочні ферми» представив ініціатор та інвестор проєкту, голова ГС «Українська кооперативна федерація» Михайло Корилкевич. Він повідомив, що згідно статистичних даних, 74% молока в Україні виробляють одноосібники. Щороку кількість корів та виробленого молока невпинно знижується. Особисті селянські господарства не фінансуються із держбюджету.
Щоб виправити ситуацію, команда проєкту вивчала світовий досвід. Отже, згідно досліджень, проведених Австрійським федеральним агентством, в Україні необхідно відкрити ще 30 тисяч сімейних молочних ферм, щоб виготовляти необхідну для внутрішнього ринку кількість молока.
Зі слів Михайла Корилкевича, проєктом уже створено 25 СМФ, ще стільки ж планується створити до кінця поточного року. Усі 30 тисяч ферм хочуть відкрити протягом 8 років. Для втілення таких задумів необхідна підтримка з боку держави, обласних та місцевих органів самоврядування, молокозаводів, інвесторів, банків, партнерів, громадських організацій та усіх небайдужих осіб.
Щодо підтримки із волинського обласного бюджету, то уже зроблено перші кроки. На цьому акцентував директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко. Зокрема, в області працює Комплексна програма розвитку АПК області та регіональна програма «Власний дім». Згадані програми дають можливість одноосібникам скористатися дотацією за утримання трьох і більше корів, залужити громадське пасовище та, в перспективі, отримати кошти на реалізацію бізнес-проєкту. Також, проєктом Державної підтримки передбачена дотація сімейним фермерським господарствам за утримання від 5 до 25 корів (по 5 тис. грн за кожну корову) максимальний ресурс – 125 тис. грн на господарство.
Подальший розвиток сімейного молочного фермерства України команда проєкту вбачає у створенні ефективної моделі кооператив-кластеру на базі сімейних молочних ферм. Для створення такого в області, необхідно відкрити не менше 50 СМФ. Ініціатива сприятиме розвитку молочного тваринництва, місцевих молокозаводів, сіл та ОТГ у поєднанні з утвердженням сімейних цінностей, що в ці нелегкі для країни часи потребують особливої уваги.
Фінансовий радник проєкту «Сімейні молочні ферми» Людмила Іващук презентувала проєкт на прикладі Волинської області.
Створення кластеру сприятиме якісному та кількісному збільшенню нових робочих місць у вигляді самозайнятих фермерів-підприємців, збільшенню надходжень податків у місцеві бюджети та зменшенню тенденції трудової міграції за кордон.
Основну специфіку галузі молочного скотарства окреслив керівник проєкту «Сімейні молочні ферми» Сергій Чернієнко. Також він презентував основні плани та прогнози щодо розвитку галузі у найближчому майбутньому.
Присутні на заході власники уже відкритих в області сімейних молочних ферм Олександр Панасюк та Ігор Юхимчук поділилися досвідом співпраці із проєктом.
У підтримці даної ініціативи запевнили голови ОТГ, представник Рожищенського молокозаводу. Свої наміри закріпили підписанням Меморандуму про співпрацю між ОТГ, ОДА, місцевими радами, інвесторами та представниками молокозаводів.

АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE
НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.