На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Про рейдерів та повільну реакцію уряду

Народний депутат України Іван Мірошніченко переконаний, що уряд затягує створення антирейдерської комісії та загалом вельми повільно реагує на прояви рейдерства в АПК.

Ми ініціювали, наполягали на створенні комісії, але минув місяць і знову відклали. Такий дедлайн озвучив міністр юстиції України Павло Петренко.
Звісно, добре, що влада нарешті почула голос бізнесу й побачила офіційне звернення депутатів. Погано інше – реально робити нічого ніхто не збирається. На це наштовхує оперативність уряду у створенні тієї ж таки комісії.
На останньому засіданні Кабміну члени уряду мали проголосувати за її створення. З’явилася чи ні антирейдерська комісія хоча б на папері – наразі невідомо. Інформації про це немає ані на сайті уряду, ані на сайті Мін’юсту. Тому це більше схоже на спробу затягнути, покрити проколи корумпованих працівників правоохоронних органів та Мін’юсту, які часто є співучасниками реалізації рейдерських схем. Тим часом кількість потерпілих від рейдерства підприємств і далі зростає.
Так, у селі Добре на Кіровоградщині одне з аграрних підприємств, ПСП імені Димитрова, захопили рейдери, прикриваючись підробленими документами. Поліція традиційно не діє і фактично є співучасником злочину.
Є ще приклад. У результаті безпідставного рішення Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мін’юсті (скасовано реєстрацію договорів оренди) в агрофірми “Перлина Поділля” намагаються відібрати майже 400 га землі.
Тож кількість атакованих рейдерами компаній росте, як гриби після дощу, а владі – хоч би що. Проста статистика з власного досвіду. З кінця червня цього року я вже неодноразово подаю офіційні депутатські звернення в НАБУ, ГПУ та Національну поліцію з переліком конкретних підприємств, які намагаються “віджати”. Спочатку таких справ було сім. Нині – одинадцять. Постраждалі з п’яти областей: Кіровоградська – 4 випадки, Дніпропетровська – три, Миколаївська – два, Вінницька та Полтавська – по одному. Ось їхній повний перелік (дві останні справи додалися нещодавно й оновлений список направлений вчора до НАБУ):
ТОВ “НЕСТ” (“Нові енергозберігаючі технології”, Братський олійнопресовий завод, Миколаївська обл.);
ПАТ “Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів” (Полтавська обл.);
ФГ “ВОЛЯ” (Миколаївська обл.);
ПСП імені Димитрова (Кіровоградська обл.);
ТОВ “НИВА-2010” (Кіровоградська обл.);
ПСП “Богнер” (Кіровоградська обл.);
ФГ “Агроперспектива”, ФГ “Матвєєв”, ФОП “Матвєєв” (Кіровоградська обл.);
ПСП “Авангард” (Вінницька обл.);
ФГ “Сім Вітрів” (Дніпропетровська обл.);
ФГ “Дар” (Дніпропетровська обл.);
Агрофірма “Агростеп”, ТОВ “Земля”, ПСП “Відродження-1”, ТОВ “Агростеп” (Дніпропетровська обл.).
Це не просто набір компаній. Все це – долі конкретних людей, деякі з них уже померли, відстоюючи своє право бути власником і господарем. Так сталося, наприклад, із керівником ФГ “Сім вітрів” та ПСП ім. Димитрова. Решту людей рейдери просто нахабно й цинічно б’ють і залякують. Тому підприємці вже не вірять порожнім обіцянкам. Разом із громадськими активістами, народними депутатами (я теж серед них) та іншими потерпілими люди формують свою платформу щодо захисту від рейдерства. Вона називається “Самооборона підприємців”.

Використано матеріали сайту об’єднання Самопоміч

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.