На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Юлія Терещенко KPMG в Україні. COVID-19: Вплив на харчову промисловість та агробізнес

Порушені ланцюги поставок, негативний вплив на міжнародну торгівлю та управління робочою силою – це лише деякі проблеми, з якими сектору доведеться зіштовхнутися в найближчий час та в середній та довгостроковій перспективі. Такої думки дотримується Юлія Терещенко з KPMG в Україні.

Зростаюча невизначеність, спричинена пандемією коронавірусу (COVID-19), здійснила безпрецедентний негативний вплив на країни та ділову активність. Харчова промисловість та агропромисловий сектор вже постраждали в тій чи іншій мірі, причому деякі компанії харчової промисловості стикнулися зі швидким зростанням попиту на свою продукцію по мірі того, як панічне скуповування продуктів загострюється по всій країні, в умовах, коли в деяких випадках імпорт конкурентів обмежений. Інші сектори промисловості, наприклад, вітчизняні виробники харчових продуктів зазнали швидкого зниження попиту з боку секторів харчової промисловості, ресторанного бізнесу та кафе.

Імпортні матеріали, такі як хімікати, посадковий матеріал, упаковка, є елементом реального ризику у ланцюзі поставок, а постачання імпортних інгредієнтів може бути порушене через більш масштабні проблеми в глобальній системі дистрибуції, наприклад, перебої в роботі транспорту та портів. Інші ключові ресурсні елементи фермерського сільського господарства - робоча сила - також можуть зазнати негативного впливу. Там, де це можливо, роздрібні мережі та виробники повинні проаналізувати своїх постачальників та знайти місцевих постачальників та/або з’ясувати, хто не зможе поставити певні види сировинних матеріалів.

Є сфери, які потребують ретельного моніторингу, оскільки, як ми очікуємо, в середньому та довгостроковому періоді з’являться подальші наслідки пандемії через зміни попиту на продовольство, обмеження в логістиці та розриви в ланцюгах постачань, які будуть наростати по мірі розвитку пандемії. Ми також, мабуть, побачимо ситуації, коли деякі компанії в ланцюзі поставок зазнаватимуть фінансового тиску, і це може прямо чи опосередковано вплинути на фермерів. В цілому постійний внутрішній попит на продукти харчування збережеться. Однак ми наполегливо рекомендуємо всім виробникам продовольчої продукції та агропідприємствам вдосконалювати та розробляти плани забезпечення безперервного бізнесу та посилювати слабкі місця у своїх ланцюгах поставок, щоб пережити цей період непевності.

В короткостроковій перспективі попит на продукцію скорочуватиметься, оскільки обмеження на подорожі по всьому світу та обмеження, пов’язані із карантином, в найбільших країнах-торгових партнерах України впливають на споживання та витрати. Із зачиненими кордонами та падінням світового попиту на імпортну продукцію сільськогосподарська торгівля таки відчуває вплив коронавірусу.  Обсяг експорту до Китаю та країн ЄС, ймовірно, зазнає найбільшого негативного впливу.

Виробники сільськогосподарської продукції також можуть зазнати збитків, враховуючи сильну залежність сектору від імпортного обладнання для захисту рослин (тобто добрив та пестицидів).

Нестабільні ринкові умови спричинили певний негативний вплив на низку ланцюгів постачання в сфері експорту сільськогосподарської продукції:

Зменшення доступності робочої сили - це залишається занепокоєнням для харчової промисловості та агробізнесу, особливо в галузі садівництва, сільського господарства та харчової промисловості.

Знижений попит на експорт - як зазначено вище, пандемія надала прямий негайний негативний вплив.

Більш тривалі терміни постачання через скорочення транспортних та логістичних послуг та обмеження подорожей (зменшення обсягів перевезення вантажів за допомогою повітряного та морського транспорту) - цей аспект відстежується, оскільки він стосується імпортних товарів як для виробництва харчової продукції, так і виробничих потреб, наприклад, упаковки, а також відстежується вплив на доступність сільськогосподарських хімікалій та сировини.

Посилення заходів з біозахисту - це потенційно може призвести до збільшення витрат через більш жорсткі заходи перевірки та інші протоколи біобезпеки.

Крім того, з огляду на обмежувальні заходи для запобігання поширенню коронавірусу на території України загальна кількість робочих днів, втрачених через захворювання на коронавірус, може призвести до втрати продуктивності. Місця скупчення працівників в закритому приміщенні створює підвищений ризик для персоналу. Тож роботодавці повинні організувати роботу компанії таким чином, щоб забезпечити підтримання фізичного і психічного здоров'я співробітників.

Пандемія коронавірусу чинить надзвичайний тиск на бізнес, що вимагає від нього швидкої реакції на суттєві зміни в мінливих умовах. Отже, ми рекомендуємо підприємствам вжити попереджувальних заходів, щоб гарантувати їх готовність до ефективного та продуктивного управління потенційними наслідками пандемії.

АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE
НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.