На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


СЕРГІЙ ЛАБАЗЮК. ВРУ
ПРО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ МАШИНОБУДУВАННЯ

Виробники сільськогосподарської техніки в Україні останніми роками трохи пожвавішали, в тому числі і за рахунок часткової компенсації аграріям з державного бюджету при купівлі ними вітчизняних машин. Але галузь потребує більшої підтримки. Про це більше – народний депутат України Сергій Лабазюк.

Сергію Петровичу, Ви зареєстрували проект закону №3804 "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу". Основна мета проекту - створення робочих місць у галузі? Як швидко парламент може розглянути цей проект закону? Які шанси на його прийняття?

Цей законопроект збалансовує всі норми. Зокрема, фіксує реальний рівень локалізації у 55% та запроваджує законодавчу вимогу, щоб не менш як 9% з загальних видатків йшли на оплату праці.
Також законопроект підвищує рівень підтримки для с/г підприємств з 25 до 30% на компенсацію техніки (для фермерських господарств до 40%) та включає в ключові напрями розвиток ІТ в частині цифровізації автономності с/г техніки. Тобто, в цьому законопроекті є всі переваги на підтримку вітчизняного машинобудівника. Ми даємо кращу можливість і стимулювання для придбання саме вітчизняної техніки споживачами.
Чи буде використана більша сума по програмі? Думаю, що ні. Та сума, яка передбачена в цьому році і процедура, яка на жаль, поки що залишається такою, як вона є.
Щодо термінів прийняття законопроекту – це має відбуватись згідно процедури.
Якщо в другій половині вересня нам вдасться пройти комітети і винести цей законопроект на перше читання – то всі перспективи до кінця року є цей законопроект прийняти.
І відповідно вже на 2021 рік - зміни при планування державних програм будуть з врахуванням даного законопроекту.

Як оцінюєте держпідтримку сільськогосподарського машинобудування за роки незалежності України? Наскільки нинішній механізм підтримки сільськогосподарського машинобудування є оптимальним (часткова компенсація аграріям за придбану вітчизняну техніку)?

Її швидше не було, чим була. Сьогодні ми можемо сказати, що не тільки виробництво сільськогосподарської техніки, а будь-яке машинобудування в Україні занепадало. Конкретний приклад того, що ці програми працюють, бо створились робочі місця і надійшли податки в наші бюджети. І, в тому числі, це призвело до конкуренції між виробниками як українськими, так і іноземними, що вплинуло на кращу якість виробництва сільськогосподарської техніки і обладнання.
Механізм часткової компенсації аграріям за придбану техніку не є оптимальним. По-перше, програма працює другу половину року, а не працює цілий рік. Аграріям потрібно планувати свою роботу і мати можливість отримати підтримку протягом усього року.
Варто зауважити, що процедура сьогодні спростилась і рішення приймається вже без областей, а одразу в Києві, тому немає додаткових бюрократичних процедур.
Але спрощувати програму ми ще маємо можливість. В нашому законопроекті, як раз, чітко врегульовуються норми , які дають можливість і спростити саму процедуру.

Як оцінюєте ситуацію в машинобудуванні, і зокрема в сільськогосподарському машинобудуванні? Чи є шанси в Україні колись отримати власне виробництво зернозбиральних комбайнів, чи краще розвивати сегмент навісного обладнання, а комбайни купувати у відомих на весь світ брендів?

Якщо говорити глобально, то станом на сьогодні галузь в нас не розвинута. Але перспективи є, виробничі майданчики в нас є, вони потребують модернізації, але у нас достатньо потужні, підготовлені інженери і технологи, які точно можуть нічим не гірше робити сільськогосподарську техніку, ніж іноземні. Їм просто потрібна інвестиція, а для інвестиції потрібна гарантія, що ця підтримка буде працювати не один рік.
Якщо влада забезпечить три пункти – підтримку, гарантію і довгострокову перспективу – вважаю, що галузь буде розвиватися дуже швидкими темпами.
Я патріотично налаштований, нам потрібно мати все власного виробництва, або майже все.
Всі перспективи для цього є. Україна - велика аграрна держава. Україна виготовляла і зернозбиральні комбайни. Так вони не були John Deere, але цей бренд сформувався не за один день. Тому потрібен час.
Деякі з тих комбайнів, які зараз працюють в Україні, вже потребують списання , якась частина за рік-два буде відходити на списання. Їх потрібно буде чимось замінити.
Тому нам потрібно розвивати власне виробництво зернозбиральних компаній – так, не за рік, не за два. Але за 10-15 років ми маємо змогу прийти до того, щоб замінити обладнання на вітчизняну техніку хорошої якості.

На Вашу думку, наскільки змінилися вимоги сільгосппідприємств до машин та обладнання за останні 10 років? На які характеристики машин звертають увагу аграрії насамперед?

Звичайно, за 10 років багато чого змінилось. Технології не стоять на місці, в тому числі і в сфері виробництва сільськогосподарської техніки. Скоро у нас будуть оприскувачі, які працюватимуть автономно.
Іноді маркетинг грає роль при виборі тої чи іншої моделі. Але, насамперед, аграрії звертають увагу на такі характеристики машин як надійність, продуктивність та розумна ціна.







РОМАН ЛЕЩЕНКО. ГОЛОВА ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ. ПРО ЗЕМЛЮ І РЕФОРМУ









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.